Vilnius challenge 2009

Trumpa istorija, kaip gime šis filmukas :

Pirmąkart surengtos Vilniaus miesto multisporto varžybos „Vilnius Challenge 2009” sutraukė per du šimtus savo jėgas išbandyti panorusių dalyvių. Visi jie sudarė komandas po du žmones. Kiekviena ekipa pagal savo pajėgumą ir nusiteikimą galėjo pasirinkti 45 km arba 20 km trasą. Savikritiškai įvertinę savo jėgas, dalyviai pasiskirstė maždaug tolygiai – apie pusė jų pasirinko aštuonių valandų trukmės trasą, o kiti apsiribojo perpus trumpesne.

Mano dalyvavimas šiose varžybose buvo visai neplanuotas. Iki 5 valandos ryto teko patruliuoti su policijos patruliais filmuojant siužetus laidai “FARAI”, o po 4 valandų miego paskambino Tadas Jeršovas ir pasiūlė man išbandyti savo galimybes bei dalyvauti šiose varžybose. Dviejų narių komandoje turejau pakeisti išvakarėse traumą gavusį jo kolegą. Svarsčiau ne daugiau nei 5 minutes. Griebiau VIO-POV video kamerą ir po valandėlės stovėjau prie starto linijos žaliojoje erdvėje ties Baltuoju tiltu.

Startas…

Pirmiausiai laukė maždaug 6 km ilgio krosas iki Valakupių tilto, o iš čia apie 10 km plaukimas baidarėmis Nerimi ir pusiaukelėje sutikta Vilnele. Tiesa, pastarojoje reikėjo ne tik irkluoti, bet ir išlipus iš baidarės kelis šimtus metrų vilkti ją prieš srovę, mat plaukti būtų užtrukę gerokai ilgiau. Pasiekę reikiamą tašką, šokom į baidarę ir pasroviui pasileidome Neries link. Plaukimo pabaigos taškas buvo pėsčiųjų tiltas į Vingio parką. Pasiekę tiltą greta Vingio parko ir išsiropštę iš baidarės, pasižymėjom dar viename kontroliniame punkte ir vėl pirmyn. Teko užnešti baidares į gan statų kalną. Po to dar šiek tiek pabėgėję, pasiekėme gan egzotišką tašką – požeminį lietaus vandens kanalizacijos tunelį. Juo visiškoje tamsoje turėjom praeiti apie kilometrą.

“Prožektoriai ir pirštinės – būtini! Pasiruošiat ir pirmyn. Nekilnokite dangčių. Vieta, kur turėsite išlipti, bus specialiai pažymėta. Pamatysite”, – kiekvienam į tunelį žengiančiam tandemui skambėjo vieno iš varžybų teisėjų instrukcijos.
Išnirus iš tamsaus tunelio vėl laukė apie 6 km bėgimas, bet šįkart mišrus – orientacinis ir krosas. Galop, pasiekus starto vietą, gerokai išlieję prakaito turėjom puikią galimybę atsivėsinti Neryje, mūsų laukė plaukimas į kitą krantą.
Čia griebėm varžyboms parengtus savo dviračius. Toliau apie 25 km “nardymas” po miestą ir orientavimasis miške.

Vėl grįžę prie Baltojo tilto ir palikę dviračius išlėkėm į maždaug 6 km ilgio orientacinį varžybų etapą po vaizdingą Vilniaus senamiestį. Grįžus iš orientavimosi rungties laukė paskutinė užduotis – kopimas į Montis Magia sumontuotą aštuonių metrų aukščio laipiojimo sienelę.
Galiausiai pasiektas taip lauktas ir ryžtingai siektas finišas!

Sportinė vio pov kamera pakaitomis buvo pritvirtinta tiek prie mano tiek prie komandos draugo galvos. Kadrai laukia jūsų dėmesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *