Kokį miegmaišį pasirinkti?

Tekstas skirtas viena FB grupei ir išsaugotas čia siekiant neprarasti jo.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone.

Kaip miegojęs miegmaišyje, keletą kartų net ir prie pliusinės temperatūros, galiu išsakyti savo asmeninę nuomonę, kuri gali nesutapti su redakcijos nuomone.

1. Rimti gamintojai rašo 3-4 temperatūrines reikšmes. Kartais prie kiekvienos reikšmės visų feminisčių siaubui išskiriant temperatūrą vyrams ir moterims. Kad ir kaip sprogdintu joms smegenis, bet fiziologiškai moterims reikia apie 2 laipsniais aukštesnės temperatūros.

2. Yra miegmaišių, kurie turi galimybę būti susegti vienas su kitu ir tuo būdu jums miegoti bus šilčiau. Gal ne taip malonu, jei sugulovas ne jums mielas asmuo, o smirdantis kolega, bet pasirinkimas jūsų, galite sušalti jei jums taip norisi.

3. COMFORT temperatūros reikšmė (t.) nurodo prie kokios temperatūros jūs galite išmiegoti iki 8 valandų nepertraukiamo miego. LIMIT, LOW COMFORT ar LOW LIMIT nurodo prie kokios t. galite išmiegoti iki 4 valandų nepertraukiamo miego. EXTREME reikšmė nurodo prie kokios t. neturėtumėt patirti hipotermijos, bet apie miegą čia nėra jokios kalbos.

4. Sena ukrainičių patarlė sako, kad ant daržinės Ch*i užrašyta, o ten malkos guli. Jei perkate „Senukuose” miegmaišį su -40 už 10 eurų tai gali reikšti tik vieną, kad pavartojus 40 laipsnių tauriųjų gėrimų, prie +14 sušalti neturėtumėt.

5.”Šildo” ne skuduras, o oro tarpai esantys užpilde. Prisiminkite langų stiklo paketus. Stiklas yra labai geras laidininkas, bet dėka oro tarpų tarp stiklų varža padidėja. Užpildas gali būti sintetinis arba natūralus. Kaip natūralus užpildas dažniausiai naudojami pukai, kurie dabar jau yra pakankamai gerai impregnuojami ir atsparūs drėgmei. Sintetinis užpildas išvertus į žmonių kalbą yra siūlai, kai kada tuščiaviduriai, kai kada net kelių kamerų. Nuo to priklauso miegmaišio šiltumas, svoris, tūris ir …kaina.

6.Toje vietoje, kur jūs prispaudžiate miegmaišį prie žemės, oro tarpai sumažėja ir toje vietoje bus šalta. Truputi šilčiau su geru užpildu, bet vistiek šalta. Šiai problemai spręsti žmonės sugalvojo miegojimo kilimėlius. Rimti gamintojai rašo kilimėlių šiluminę varža (R).  „Senukiniai” stori mėlyni tinka pavartojus 40 laipsnių tauriųjų, su  aukščiau minėtu miegmaišiu, kad į užpakalį nesulystu konkorėžis, o ne kad nesušaltumėt. Asmeniškai aš naudoju pripučiama Thermarest NeoAir XLite NXT. Pikti liežuviai plaka, kad pripučiamas blogai, nes jei pradursi neturėsi visai, bet per dešimtį naudojimo metų to dar nebuvo nutike. O 370 gramų svoris R4,5 leidžia nekreipti dėmesio į pavyduolių kalbas. Rinktis rekomenduoju ne mažiau nei R3,5 jei yra tikimybė, kad miegosite ant sniego.

Gero , šilto ir ramaus miego jums ir jūsų artimiesiems.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *