APL 2012 – Kelionė aplink Lietuvą

APL – tai kelionė „enduro“ stiliaus motociklais aplink Lietuvą jos perimetru. Šeštadienį, birželio 30 dieną Vilniuje nuo „Forum Palace“ startavę motociklai išriedėjo link Medininkų. Šiemet į devintąjį APL susirinko daugiau nei 60 motociklų. Pirmosios dienos finišas – ežerų apsuptuose Zarasuose.
Mintis apkeliauti Lietuvą perimetru kuo arčiau valstybinės sienos kilo a.a. Enduro klubo prezidentui Linui Ramanauskui 2004 m. Pirmieji į kelionę išsiruošė vos keli bendraminčiai. Tuomet iš viso dalyvavo 6 motociklai, kuriems kasdien teko įveikti po 700–800 km, anksti ryte atsikėlę motociklininkai kitą nakvynės vietą pasiekdavo ne anksčiau kaip vidurnaktį. Apjuosę Lietuvą vos per tris dienas keliautojai grįžo kupini įspūdžių ir iškart suprato, kad ši kelionė taps tradicine. Kitąmet į Enduro klubo suorganizuotą APL kelionę (visi enduro motociklų mylėtojai ją vadina tiesiog APL‘u) išsiruošė daugiau motociklų, paskui dar daugiau, ir dar… Dabar kasmet susirenka po 40–50 keliautojų… O ir kelionės trukmė dabar septynios dienos.
Siekiant užsibrėžto tikslo – rasti pravažiavimą kuo arčiau sienos – tenka važiuoti smėliu, balomis, purvu, provėžų išvagotais pievų keliais, puriais žvyrkeliais, apaugusiais miško keliukais, įveikti įvairias iškilusias kliūtis… O toks kelias – džiaugsmas enduro stiliaus motociklams ir jų vairuotojams. Juk ne veltui lotyniškas žodis „enduro“ reiškia „ištvermė“. Tad APL tapo savotišku jėgų išbandymu kiekvienam enduristui, garbės reikalu, maloniu poilsiu, keliavimu, kurio metu galima pamiršti visus buitinius ir darbinius rūpesčius ir atsidėti Lietuvos grožio tyrinėjimui ir kovai su gamtos paruoštomis kliūtimis.
Šiais metais APL kelionės organizatoriai nusprendė prie APL kelionės prijungti dar vieną projektą, skirtą turizmo mėgėjams – pažintinį APL. Šios kelionės tikslas ne važiuoti kuo arčiau sienos, o važiuojant aplink Lietuvą kuo geriau pažinti ją, aplankyti dėmesio vertus gamtos, architektūros, dailės objektus, muziejus. Žinia, kad gyvendami Lietuvoje ne visada ją pažįstame. Keliaujame po Turkiją, Egiptą, Ispaniją, Prancūziją, stebimės įspūdingais jų statiniais ir gamtos stebuklais ir galvojame, kad ką jau, šitoje mažoje mūsų Lietuvėlėje nėra ką pamatyti. Ir labai klystame – nors gamta ir architektūra čia kukli, daugelis dvarų smarkiai apleisti, visgi į ką pasižiūrėti turime. Vienur graži bažnyčia, kitur įdomi istorija, netikėtas muziejus ar gamtos pasižaidimai. Ir viskas maža ir jauku – lietuviška…
aut. Sigita Emilė Stankevičiūtė

APL – tai kelionė „enduro“ stiliaus motociklais aplink Lietuvą jos perimetru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *