4200 kilometrų be poilsio

4200 kilometrų be poilsio – beprotybė?

Tenka išgirsti įvairių nuomonių. Lietuviai linkę teisti, smerkti ir į viską žvelgti neigiamai. Nenoriu moralizuoti tų, kurie mušasi į krutinę ir garsiau už kitus rėkia, kad tai nesaugu, nes turiu su tuo sutikti. Taip, tai yra nesaugu, nes dalyvavimas eisme jau yra nesaugu. Kiekvieną dieną pasaulyje eismo įvykiuose žūsta 3300 žmonių! Transporto priemonė yra baisus ginklas, kuriam naudoti leidimas yra išduodamas kur kas paprasčiau, nei šaunamajam ginklui.

Gatvės – ne vieta lenktynėms ir mes to niekada nedarome. Oficialiai kartais deklaruojama, kad štai startuoja motociklas ir automobilis, tačiau realiai tarpusavyje nevyksta jokia kova. Ji tiesiog negali vykti, nes tai visiškai skirtingos transporto priemonės ir visiškai skirtingos sąlygos. Čia panašiai kaip rungtyniautų Vilniaus Žalgirio futbolo klubas prieš Kauno Žalgirio krepšinio klubą. Skiriasi net žaidimo taisyklės.

Visi ištvermės važiavimai, spaudoje vadinami važiavimais greičiui, yra paremti žmogaus asmeninių savybių kompleksu ir galimybėmis. Dažnai girdžiu priekaištus, neva nesaugu taip ilgai važiuoti. Jei būtų kitaip, tai ir fūristams būtų galima važiuoti be poilsio. Turiu priminti, kad bet kokios taisyklės ir įstatymai yra kuriami ginti ir saugoti daugumą. Jie nenumato išimčių iš taisyklių. Kiekvienas mūsų, turbūt, supranta, kad Dominykas Butvilas ar Šarūnas Pladas ir gatvėje gali važiuoti kur kas greičiau nei eilinis jaunuolis. Nes jie treniruoja savo gebėjimus žaibiškai reaguoti į įvairias situacijas, jų gebėjimas suvaldyti automobilį ar motociklą yra nenusakomu skaičiumi kartų geresnis nei niolikinio gaidelio, prisigėrusio alaus ir lekiančio vieškeliu su savo draugais į artimiausią medį. Bet net ir tokiu atveju taisyklės yra visiems vienodos. Tad sunkiasvoriam transportui taikomi ir greičio, ir darbo laiko apribojimai todėl, kad dauguma vairuotojų yra normalūs žmonės, o ne ralių čempionai, o sunkvežimių masė juos daro visuomenei pavojingesniais nei lengvesnės transporto priemonės.

Galimybės važiuoti tam tikrą laiką pas įvairius žmones yra labai skirtingos, kaip ir patys žmonės. Vienam ir 300 kilometrų nuvažiuoti yra iššūkis, o kitam be poilsio grįžti iš Anglijos yra vieni niekai. Nebūtinai tas, kuris važiuoja 2000 kilometrų, važiuoja mažiau saugiai nei tas, kuris 300km. Galimi įvairūs variantai. Nėra vienos tiesos. Tad nesiimčiau smerkti nei tų, kurie važiuoja 50 kilometrų, nei tų, kurie važiuoja 5000 km. Juk kiekvienas iš mūsų gali nubėgti kilometrą. Kai kurie pasitreniravę nubėgame 10km ar net 40km. Bet yra žmonių, kurie bėga po 100km – 200km. Sakyti, kad jie durni ir nežino ką daro, turbūt, negalėtume, nors aš sunkiai įsivaizduoju, kaip tai padaryti. Bet kaip tik manau, kad jie žino ką daro kur kas geriau, nei tie, kurie nubėga kilometrą ir galvoja, kad daugiau yra nesaugu, kad geriau jau niekur nebėgti.

Dažnai girdimas priekaištas, kad tie tai jau tikrai viršija greitį. Dažniausiai, žinoma, iš tų, kurie patys leistinu greičiu važiuoja tik tol, kol įsibėgėja arba kai stabdo ir matematkos turėjo silpną trejetą, nes nuo mokyklos laikų rūko. O rūko ir dabar. Tik žmona neleidžia autmobilyje rūkyti, todėl tenka dažnai stoti. Sustojus labai stipriai krenta vidutis greitis. Jį pasivyti, neviršijus leistino greičio, neįmanoma. Todėl tūlas lietvis neįsivaizduoja, kaip prie maksimalaus leistino 110km/h galima turėti 105 km/h vidutinį greitį. Galima ! Tiesiog reikia kuo mažiau stoti rūkyti. Ilgose ištvermės kelionėse didelis vidutinis greitis pasiekiamas ne didinant maksimalų greiti, o trumpinant poilsio laiką. Tai yra slidi riba tarp to, kas galima ir to, kas yra nesaugu. Gal čia reikėtų prierašo: „nebandykite to pakartoti namuose“. Turi labai gerai pažinoti savo organizmą ir neperžengti saugios ribos. Dažnai tenka girdėti, kad „vat mane važiuojant naktį migdo“ arba „negaliu vairuoti, kai šalia kas miega“. Taip pat „važiavau važiavau ir dalies neatsimenu“. Tokių dalykų būti negali. Negali važiuoti ties savo galimybių riba. Nori miego – stoji ir miegi. Tik ta riba, kaip sakiau, pas visus yra skirtinga. Važiuojant motociklu viskas dar kitaip nei automobiliu. Važiuojant motociklu daugeliui pirmiausia iškyla fiziologinis klausimas dėl skaudančio užpakalio ar nuovargio, nei dėl miego. Todėl aršiau puola automobilistai, kuriems nuvažiuoti per dieną 1000 kilometrų yra mažesnis iššūkis, nei neužmigti tuojau pat po sočios vakarienės su bokalu alaus. Važiuojant motociklu, kūnas dirba labiau nei sėdint automobilyje. Daug įtakos turi ir oro sąlygos. Bet kuriuo atveju tam, kad galėtum važiuoti ilgai, turi jausts patogiai ir komfortiškai. Apranga turi būti labai patogi. Negali niekur spausti, trinti, veržti. Negali būti šalta, karšta ar šlapia. Tai labai svarbu.
Tad ką daryti, kad nuvažiuoti daugiau kilometrų nei galėjome iki šiol?

Pradėčiau nuo bendrų sparnuotų frazių, kad visi mes esam labai skirtingi ir individualūs, todėl vieno teisingo recepto tikrai, manau, nėra. Tai, kas tinka man, galbūt, netinka daugiau nei pusei kitų žmonių. Eilės tvarka, turbūt, bandysiu išvardinti tai, kas yra svarbu pagal dažniausiai girdimus klausimus.
Tam, kad nuvažiuotume daug, toli ar važiuoti per visą naktį, reikia būti puikiai išsimiegojus. Miego trūkumo nekompensuos niekas apart miego. Taip, „avansu” neprimiegosi, tačiau bent pora paskutinių naktų prieš rimtesnę kelionę pravartu pailsėti. Ko dažnu atveju nepavyksta padaryti, nes paskutinę nakti, kaip studentai, visi ruošiasi kelionei, pakuojasi daiktus ir panašiai.

Antras pagal dažnumą klausimas – ką vartoji? Turima galvoje kavą, energetinius gerimus ar dar kažką, ko aš nežinau. Vieną kartą teko išgirsti klausimą net apie narkotikus. Apsaugok Dieve net nuo tokių minčių, jau nekalbant apie vartojimą. Kava – tai dažniausiai vartojamas gėrimas, siekiant ilgesnio darbingumo. Kiekvienas, turbūt, turi savo nuomonę apie šį tonizuojantį gėrimą, kurio viena pagrindinių sudedamųjų dalių yra kofeinas. Šis alkaloidas daugeliu atveju sumažina mieguistumą, nuovargį, padidina žvalumą, gebėjimą susikaupti ir sutelkti dėmesį, gerėja nuotaika, laikinai atsistato kritęs darbingumas. Tiesa, kai kam gali būti ir priešingas poveikis. Fiziologiškai kofeinas pagreitina medžiagų apykaitą, paspartina šlapimo gamybą, kartais gali pasireikšti ir nepavojingi, bet nelabai malonūs pojūčiai, kaip padidėjęs pilvo pūtimas. Kaip bebūtų, kofeino poveikis pasijunta ne iš karto – kraujo sistemą kofeinas pasiekia per maždaug 45 min nuo suvartojimo. Poveikis juntamas iki 3-5 val.

Kiekvienas turi žinoti savo kavos ar kitų kofeino turinčių produktų normą, kuri leistų išlaikyti komfortišką fizinę ir psichologinę būseną. Vienas žmogus per dieną gali išgerti 6 puodelius stiprios kavos ir nepajusti jokio neigiamo poveikio, kitam jau 2 puodeliai gali pasirodyti daugoka – padažnėti pulsas ir pakilti spaudimas. Medikai teigia, kad saugus kofeino kiekis organizmui yra 400mg. tokį kiekį gauname iš 4 puodelių kavos ar dviejų skardinių energetinio gėrimo. Grįžtant prie mano asmeninės patirties – aš stengiuosi kofeino vartoti kuo mažiau. Ne kelionių metu aš kavą vartoju nereguliariai. Būna dienų, kada neišgeriu nė vieno puodelio kavos, o būna, kai išgeriu 3-4. Kodėl važiuodamas stengiuosi nepiknaudžiauti kava – atsakymą perkelsiu į kitą pastraipą.

Mano atsakymas į klausimą, ką vartoju – tai vanduo. Šioje vietoje būna klausiamas žvilgsnis… Taip – vandenį. Tikriausiai daugelis atsimena mokykloje per chemijos pamokas išmoktą labai paprastą vandens formulę – H2O, bet, turbūt, ne visi žinome ir įsivaizduojame, koks jis yra svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir mūsų sveikatai. Vandens vartojimas mano ilgose kelionese yra beveik nenutrūkstantis procesas. Aš vandenį iš ant nugaros esančios gertuvės vartoju kas kelis ar keliolika kilometrų, nepriklausomai nuo juntamo troškulio. Daugelis daro klaidą gerdami tik tuomet, kai pajunta troškulį. Troškulys juntamas tuomet, kai organizmas netenka apie 1% skysčių. Tačiau tuo metu jūs jau praleidote tą momenta, kai jums reikėjo papildyti organizmo vandens atsargas.
Vanduo yra vienas iš geriausių maisto produktų, mineralinių medžiagų ir vitaminų tirpiklis, jis perneša įvairias toksines medžiagas iš įvairių organų į kepenis bei inkstus, kurie jas pa. Tad net mažas vandens trūkumas lemia greitesnį organizmo nuovargi, atidumo stoką ir panašius dalykus, be kurių neįmanomos saugios ir ilgos kelionės. Visa tai mes bandome kompensuoti kofeinu, esančiu kavoje ar energetiniuose gėrimuose, bet, kaip žinia, kofeinas skatina skysčių šalinimą iš organizmo. 2004-aisiais metais Pasaulinė antidopingo agentūra išbraukė kofeiną iš olimpinėse žaidynėse draudžiamų medžiagų sąrašo, tad ir ilgose kelionese, manau, tai nedraudžiamas preparatas, tačiau labai svarbu, pavartojus produktų, sudėtyje turinčių kofenino, padidinti ir suvartojamo vandens kiekį.

 

Trečias pagal svarbą faktorius, lemiantis jūsų gebėjimą ilgai važiuoti, yra maistas. Tiesa, žmogus be maisto gali išbūti kur kas ilgiau nei be vandens, bet kūnui reikia maistinių medžiagų tam, kad jis gerai dirbtų ir funkcionuotų. Yra aibės įvairiausių maisto papildų sportininkams, kurių pavartojus, atrodytų, galėtum kalnus nuversti. Šioje vietoje pripažinsiu savo nekompetenciją. Aš nesu sportininkas, todėl nesu išstudijavęs šių maisto papildų gerųjų ar blogųjų savybių, o taip pat savo kūno galimybių juos vartojant. Tiesa, dažnu atveju alkio jausmas yra organizmo reakcija į vandens trūkumą. Tačiau mano atveju, vartojant net didesnį kiekį vandens nei reikėtų, alkio jausmas yra alkio jausmas ir aš jį malšinu viena kita sauja riešutų. Tam, kad sutaupyčiau laiko kelionėje, kuomet tikslas nuvažiuoti kuo greičiau iš taško A į taška B, riešutai man yra geriausias produktas visais atžvilgiais. Tai yra sotus, neužimantis daug vietos, turintis daug įvairiausių maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Riešutų nepersivalgai, neapkrauni organizmo. Persivalgius apima mieguistumas, kuris nepakeliui su mūsų tikslais. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad riešutai turi labai daug kaloriju. Lazdynų riešutai kaloringesni nei šokoladas. Aš dažniausiai iš anksto pasidarau riešutų mišinį, į kurį įtraukiu lazdynų, migdolų, graikinius, anakardžių riešutus. Įsidėjus juos į krepšį ant bako, nereikia sustoti tam, kad įsimestum saują riešutų į burną ir užgertum juos paprastu vandeniu.

Ketvirta ir, turbūt, paskutinė iš svarbiausių priemonių tikslui pasiekti – komfortas. Taip, tai yra ne ką mažiau svarbu. Važiuojant motociklu jūs neturite galimybės nusistatyti automatinę kondicionavimo sistemą jums maloniausiai 22,6 laipsnių temperatūrai. Kiekvieną laipsnį jums reikia reguliuoti apsirengiant, nusirengiant ar atsegant tam tikras ventiliacijos angas. Šioje vietoje siūlau nepagailėti laiko sustoti ir persirengti tam tikrus drabužius, nes važiuodami jums nepriimtinoje temperatūroje jūs greičiau pavargsite, išgarinsite daugiau vandens, jei karšta ir peršalsite, jei šalta. Važiavimas turi būti maksimaliai malonus, kiek tai leidžia oro sąlygos ir jūsų turimi drabužiai. Todėl drabužių sąskaita niekuomet netaupau ir renkuosi maksimalų temperatūrinį diapazoną ir reguliavimo galimybes turinčius drabužius.

Žinoma, yra visa virtinė įvairiausių kitų sudedamųjų dalių, kad kelionė vyktų sklandžiai, ilgai ir saugiai, bet tai dar individualesni dalykai, nei pirmieji keturi.

Svarbu keliauti saugiai. Niekuomet nevažiuokite arti savo galimybių ribos. Čia ne lenktynių trasa, kur jūs lenktyniaujate su varžovais. Lenktyniaudami gatvėje, jūs lenktyniaujate su savo mirtimi. Nesvarbu, kad Bubinas nuvažiavo 2000 kilometrų per dieną. Važiuokite tiek, kiek jaučiate galintys įveikti saugiai. Jei jausite, kad galite nuvažiuoti 3000km, tuomet drąsiai važiuokite 2000km. Jūs juos įveiksite saugiai ir tikrai ne paskutinį karta. Sėkmės ir gero kelio!

Jei jums šis straipsnis buvo naudingas ir norite paremti šį projektą, galite tai padaryti paspaudę žemiau esančią nuorodą:

 

 

До меня доходят разные мнения. Люди, по своей природе, склонны судить, осуждать и смотреть на все отрицательно. Я не хочу морализировать и спорить с теми, кто бьет себя в грудь и громче всех кричит о том, что это небезопасно. Потому что я должен с ними согласиться. Да, это небезопасно, так как участие в дорожном движении само по себе уже небезопасно. Каждый день в мире в ДТП погибает 3300 человек! Автомобиль является страшным оружием, разрешение на использование которого получить гораздо легче, чем на огнестрельное.

Улица – не место для гонок, и мы это знаем. Иногда мы официально заявляем, что соревнуются мотоцикл и автомобиль, но на самом деле это борьба не между мотоциклом и автомобилем. Это борьба с самими собой. Такое соревнование просто не может быть проведено, потому что это совершенно разные транспортные средства, и совершенно разные условия и факторы влияют на езду на них. Это то же самое, если бы соревновались баскетбольный и футбольный клубы. Так и здесь: даже правила игры различны.

Все пробеги на выносливость, громко называемые прессой пробегами на скорость, основаны на комплексе личных черт и возможностей конкретного ездока. Я часто слышу от разных людей, что так долго ехать якобы небезопасно. Если бы это не соответствовало правде, и водители грузовиков ездили бы без отдыха. Но хочу напомнить, что любые правила и законы созданы для защиты и сохранения большинства. Они не предусматривают исключений. Каждый из нас должен понимать, что Карлос Саинс или Валентино Росси и на улице может проехать гораздо быстрее, чем любой среднестатистический автомобилист или мотоциклист. Потому что они тренируются мгновенно реагировать на различные ситуации, их способность контролировать автомобиль или мотоцикл в несколько сотен раз более развита, чем у подвыпившего подростка-гопника, несущегося с друзьями на огромной скорости до первого попавшегося дерева. Но даже для профессионалов не делается никаких исключений. Именно поэтому для водителей тяжелых транспортных средств вводятся ограничения скорости и режима езды. Потому что большинство водителей – нормальные люди, а не чемпионы по ралли, а вес грузовика делает их более опасными для общества, по сравнению с легковыми автомобилями и мотоциклами.

Все люди разные, и возможности проезжать какие-либо дистанции тоже неравны. Для кого-то и 300 километров представляют проблему, а кто-то без отдыха может вернуться из Англии. Совершенно необязательно тот, кто проедет 2000 километров за рулем, сделает это менее безопасно, чем те, кто считает 300-километровую дистанцию дальней поездкой. Вариантов много, и какой-то одной истины просто не существует. Так что я бы не осмелился судить ни тех, ни других. В конце концов, каждый из нас может пробежать один километр. После тренировок некоторые смогут осилить и 10, или даже 40 км. Но существуют и люди, которые пробегают по 100-200 км., хотя я с трудом могу представить, как это возможно. Сказать, что они дураки и не знают, что делают, наверное, нельзя. Наверное, наоборот, они знают, что делают, гораздо лучше, чем те, кто бежит один километр или те, кто говорит, что бегать такие дистанции вредно для здоровья, и поэтому лучше не бегать вообще.

Часто слышу критику, что, мол, они безусловно превышают скорость. Чаще всего, конечно, от тех, кто сам не превышает скорость только до тех пор, пока не разогнался, или тормозит по жизни, имея по математике в школе троку с минусом из-за того, что мало учился и много курил. Курит и теперь. Но, вот беда, в машине жена курить не позволяет, и поэтому приходится часто останавливаться на перекуры. Из-за остановок очень сильно падает средняя скорость. Нагнать среднюю скорость, не превышая, невозможно. Поэтому-то эти люди и не могут себе представить, что при максимально допустимых 110 км/ч можно держать среднюю скорость в 105 км/ч. Вы можете! Просто надо как можно меньше курить. Во время длительного пробега на выносливость высокая средняя скорость достигается не за счет увеличения максимальной скорости, а за счет сокращение периодов отдыха. Это скользкая граница между тем, что можно и тем, что является небезопасным. Наверное, я должен был сказать: «не пытайтесь повторить это дома». Надо очень хорошо знать предел возможности своего организма, и не превышать этот предел. Часто слышу, что „меня ночью укачивает”, или „я не могу ездить, когда рядом кто-то спит”, или „всю ночь ехал, а как приехал – не помню”. Такие вещи не должны происходить. Нельзя ездить на пределе своих возможностей. Хочешь спать – останавливайся и спи. Только предел, как я уже сказал, у всех разный. Езда на мотоцикле вообще очень отличается от езды на автомобиле. В то время, как за рулем автомобиля, во-первых, возникает вопрос, как не заснуть, за рулем мотоцикла перед многими встает вопрос, как вообще столько времени усидеть в седле. При этом больше всего нападок я слышу от водителей авто, которым проехать 1000 километров за день легче, чем не заснуть после сытного ужина с бокалом пива. Тело мотоциклиста при езде задействовано гораздо сильнее, чем у автомобилиста. Большое влияние оказывают и погодные условия. В любом случае, чтобы ехать долго, надо чувствовать себя комфортно. Одежда должна быть удобной, не должна жать, тереть. Не должно быть холодно, жарко или мокро. Это очень важно.
Так что же делать, чтобы проехать больше километров, чем мы могли проезжать до сих пор?

Я мог бы начать с общих заштампованных фраз о том, что мы все очень разные, и у каждого есть какие-то индивидуальные особенности организма. Да, правильно, единого рецепта не существует, и что работает для меня, может и не подходит для других. Однако, я постараюсь последовательно ответить на часто задаваемые мне вопросы.

Чтобы проехать дальше или ехать всю ночь, надо хорошо выспатся. Ничто не может компенсировать недостаток сна, кроме сна. Да, авансом не выспишься, но последние пару ночей перед более серьезной поездкой высыпаться стоит. Это то, что вы не сможете отложить на последний день, готовясь к поездке в последнюю ночь, как студент на экзамен.

Второй самый распространенный вопрос – что вы употребляете? Имеется ввиду кофе, энергетические напитки и, возможно, даже то, о чем я не знаю. Однажды даже пришлось услышать вопрос о наркотиках. Упаси Бог даже от таких мыслей, не говоря уже о применении. Кофе обычно используется в качестве напитка при длительнои работе. У всех, наверное, есть свое мнение об этом тонизирующем напитке, в котором одним из главных ингредиентов является кофеин. Это алкалоид, во многих случаях снижает сонливость, усталость, повышает способность к концентрации и внимания, улучшает настроение, временно восстанавливает работоспособность. Правда у некоторых может проявиться и противоположный эффект. Физиологически, кофеин ускоряет обмен веществ, увеличивая производство мочи. Однако кофеин деиствует не сразу, попадая в кровеносную систему через 45 минут после употребления. Эффекты ощущаются в течение 1-3 часов, а выходит кофеин из организма в течение примерно пяти часов.

Каждый должен знать свою норму кофе или другого напитка, содержащего кофеин, которая позволит поддерживать хорошее физическое и психологическое состояние. Кто-то может выпивать по 6 чашек крепкого кофе в день и не чувствовать каких-либо негативных последствий, а кому-то и 2 чашки может показаться слишком много – учащенный пульс и повышеное давление. Возвращаясь к моему личному опыту – я пытаюсь уменьшить потребления кофеина до минимума. Я не привязан к кофе. Есть дни, когда не выпиваю ни чашки, а иногда получается выпивать по три-четыре, но, в целом, во время езды стараюсь не злоупотреблять кофеином.

Мой ответ на вопрос, что я использую: вода. На этом месте обычно ловлю недоуменный взгляд… Да, вода. Наверное, многие помнят уроки химии в школе, где нам преподали очень простую формулу воды – H2O. Но, вероятно, не все знают, и представляют себе, насколько вода важна для нашей жизни и нашего здоровья. Воду в пробегах я пью практически непрерывно. У меня на спине рюкзак с водой, и примерно через каждый десяток километров, независимо от того, хочу ли я пить, я делаю по глоточку воды. Многие совершают ошибку, пют только, когда почувствуют жажду. Жажда ощущается, когда организм теряет всего 1% жидкости. Но, в то же время, вы уже пропустили момент, когда вам надо было пополнить запасы воды в организме.
Вода является одним из лучших продуктов питания, растворителем минералов и витаминов. С помощью воды осуществляется перенос токсичных веществ из различных органов в печень и почки, для последующего выведения из организма. Таким образом, даже небольшой дефицит воды приводит к усталости, потери бдительности и раннему переутомлению. Всё это необходимо для безопасного и длительного путешествия, и как раз это мы и пытаемся компенсировать кофеином в кофе или энергетических напитках. Но, как вы знаете, кофеин стимулирует удаление жидкости из организма. В 2004 году Всемирное антидопинговое агентство удалила кофеин из спицка запрещенных веществ Олимпийских Игр, значит и в длительных поездках этот напиток можно употреблять. Но очень важно после употребления увеличить и потребление воды.

Третьим важным фактором в способности ехать долго являетса пища. Правда, человек без пищи может прожить намного дольше, чем без воды, но тело нуждается в питательных веществах для того, чтобы работали все жизненные системы, и работали хорошо. Есть куча разнообразных пищевых добавок для спортсменов, с которыми, казалось бы, можно свернуть горы. По этому вопросу должен признать свою некомпетентность. Я не спортсмен, и, следовательно, не изучал эти пищевые добавки и их положительные или отрицательные свойства, а также возможности своего организма после их использования. Часто голод – это ответ организма на нехватку воды. Но в моем случае, поскольку я использую большое количество воды, голод есть голод, и я его успокаиваю одной-другой горстью орехов. Чтобы сэкономить время, когда цель как можно быстрее проехать от точки А в точку Б, орехи для меня – это лучший продукт во всех отношениях. Это сытный и компактный продукт. В орехах много питательных веществ, витаминов и минералов.
Орехов не объешься и не перегрузишь свой организм. После плотного обеда становишься сонливым, а это противоречит нашим целям. Правда, имейте ввиду, что орехи очень калорийны. Орехи содержит больше калорий, чем шоколад. Обычно я заранее подготавливаю смесь из разных орехов: фундук, миндаль, грецкие орехи, орехи кешью. Положите их в сумку на бензобаке, и вам не придется останавливаться чтобы скушать несколько орехов и выпить воды.

2015-ndkp-trf 24

Четвертый и, вероятно, последний из компонентов, необходимых для достижения цели – комфорт. Да, это не менее важно. За рулем мотоцикла вы не имеете возможности установить систему кондиционирования воздуха на 22,6 градусов по Цельсию. Каждый градус вам необходимо регулировать с помощью одежды, раздеваясь или расстегивая какие-то из вентиляционных отверстий экипировки. И на этом месте я призываю не жалеть времени на остановку, чтобы переодеться, поскольку при некомфортной температуре вы быстрее устанете. Одинаково плохо ехать, если вам жарко или холодно. Если жарко, вы потеряете больше воды, если холодно – рискуете простудиться. Езда на мотоцикле должна быть приятной, насколько это позволяют погодные условия и ваша одежда. Я никогда не экономлю на экипировке и выбираю варианты с максимальным температурным диапазоном и возможностью регулировок.

Конечно, есть целый ряд различных других составляющих, чтобы сделать поездку более приятной и комфортной, но это все еще более индивидуальные вещи, чем то, о чем я только что рассказал.

Главное – путешествовать безопасно. Никогда не ездите на пределе своих возможностей. Это не гоночный трек, где вы соревнуетесь с конкурентами. На дороге вы соревнуетесь с своей смертью. Не важно, что Бубинас проехал 2000 километров за день. Вам нужно проехать ровно столько, сколько вы чувствуете, что в состоянии проехать в безопасном режиме. Если вы чувствуете, что можете проехать 3000 км., смело можете отправляться в поездку на 2000 км. Вы проедете их безопасно и, конечно, не в последний раз. Счастливо и удачи!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *