Ambersail

Ambersail…žodis kuris tūlam lietuviui, net neturinčiam nieko bendra su jūra ir buriavimu, yra girdėtas, pažįstamas, mielas ir keliantis pasididžiavimą. Ambersail – tai jachtos vardas, jachtos, kuri asocijuojasi su Lietuva ir laisve. Jachtos, kuri 2009 metais apiplaukė aplink pasaulį, siekdama pažymeti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį ir trijų lietuviškų jachtų – Lietuva, Audra ir Dailė plaukimo per Atlantą dvidešimtmetį.
„Vienas vardas – Lietuva“. Su šiuo šūkiu 2008 metų spalio 5 dieną startavo „Tūkstantmečio odisėja“ – Lietuvos buriuotojai išplaukė aplink pasaulį. Klaipėdoje startavusi jachta „Ambersail” per 200 plaukimo parų įveikė 43 427 jūrmyles. Aplink pasaulį plaukė 11 įgulų ir 120 buriuotojų.
Butent jūroje tu jautiesi laisvas. Laisvas nuo žemiškų rūpesčių ir problemų, laisvas nuo pašaliniu minčių. Laive esi tik tu, keli asmeniniai daiktai ir nauji bei seni draugai, kuriais tu privalai pasitikėti, kaip pačiu savimi. Jei gyvenimo modelį iš jūros perkeltume į gyvenimą ant žemės – gyventi būtų labai paprasta, sako kapitonas Paulius Kovas. Ir jis kaip visuomet teisus. Kapitonas laive visuomet teisus !

„Ambersail” jachnta atitinka VOLVO 60 klasę. Tokios jachtos pagamintos varžytis pačiose prestižiškiausiose lenktynėse visame pasaulyje: „VOLVO Ocean Race” lenktynių serijoje. Šios lenktynės dažniausiai vyksta pietinėse Atlanto, Indijos ir Ramiojo vandenyno dalyse, kur dažnai pučia labai stiprūs vėjai, neretai pranokstantys 100 km/h greitį. Audros taip pat beveik kasdienybė, o per jas bangos pakyla net iki 30-ies metrų aukščio. Būtent todėl laivai turi būti ne tik lengvi ir vikrūs, bet ir ypač tvirti ir patikimi.

Viena tokia jachta, pavadinta „Ambersail” vardu jau ne vienerius metus garsina Lietuvos vardą. Na, o pasiplaukioti šia gražuole buvo iškeliavęs ir operatorius Aidas Bubinas.

VOLVO 60 Jachtos duomenys:

Ilgis – 19,25 m
Plotis – 5,25 m
Grimzlė – 3,8 m
Svoris – 13,5 t
Kilis – 7,5 t
Vandens balastas – 2 x 2,5 t
Stiebo aukštis – 26 m
Burių dydis: grotas 117 m2, stakselis 83 m2 ir spinakeris 300 m2
Pagaminimo metai – 2001
Sukūrė Briusas Farras
Pagaminta Green Marine Yard (Didžioji Britanija)

[portfolio id=”2047″]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *