Vėjas

Pabandysiu pateikti vieną iš egzistuojančių ir skrajojančių po pasaulį tiesų apie buriavimą burlentėmis. Yra ir kitokių gyvenimo modelių, tad nepriimkite visko, kaip vienintelės įmanomos tiesos. Straipsnis verstas iš rusų kalbos ir jau senokai publikuotas extreme-sports.lt portale. Prisiminiau vasarą ir ši straipsnį.

Kažkodėl tai galvojama, kad buriavimas – tai sportas, ir juo užsiiminėti vos ne naudinga sveikatai. Panašius gandus skleidžia buriavimo įrangos gamintojai, pardavėjai ir kiti prie jų prisiplakę asmenys. Dažnai jie nesivargina pagrisdami savo gandus ir pritraukia žalią jaunimą tokias šūkiais: „ Windsurfing‘as – tai jėga“
Burlenčiavimo poveikis sveikatai akivaizdus. Pradedama plaukioti dar tarp plūduriuojančių ledo lyčių ir baigiama, kai ledas pradeda kaustyti vandens telkinius. Ko pasekoje – reumatas, prostatitas ar net insultas. Bet ir šiltame vandenyje windsurferio pastoviai laukia, mėlynės, sumušimai, patempimai ir sausgyslių plyšimai, plėštinės žaizdos, lūžiai ir smegenų sutrenkimai .
Jei šituo baisios pasekmes ir baigtusi galima butu ir susitaikyti. Vienokbaisiausia yra slepiama nuo publikos: Windsurfing‘as – sunki narkomanijos forma… su visomis pasekomis ….
Kaip narkomanas pradeda savo fatališka kelia nuo nekaltos žolelės nuorūkos, taip tipiškas windsurfer‘io kelias prasideda nuo artimiausios balos.

Vanduo

Nieko neitariančiam žmogui, kaip taisyklė „ geriausias draugas „ paprasčiausiai pasiūlo pabandyti išstovėti ant didžiulės panašaus i lova barkaso su skudurine bure. Visi ant kranto džiaugiasi, kaip juokingai ir kokiomis keistomis pozomis jis kritinėja. Vakare žmogus visiškai be jėgų, su ištampytais raumenimis ir sausgyslėmis krenta i lova ir užmiega… ir sapnuoja jis didžiulę balą, kur jis plaukioja… ir sapnuoja savo pirmą burę … žmogus šypsosi … viskas. Tai eilinis windsurfer‘is

Dabar per išeigines , vietoj to , kad kastu bulves kolektyviniame sode, siurbtu dulkes namuose, miegotų užsidengus laikrasciu „Vakaro žinios“ prie televizoriaus ar galu gale ristele bėgiotų Neries krantine su šuniu , žmogus ieško būdų vėl atsidurti ant medines lentos ir rankomis įsikibti į giką. Kart nuo karto jo norai išsipildo. Ir jis plūduriuodamas tarp lelijų iš aukšto žiūri į paprastus pliažininkus.
Viskas dar ne taip blogai …

Vejas

Vėjo būna net pas mus, o naujokui jo riekia labai nedaug, kad lenta pakeistu savo elgesį, išlystų iš vandens ir pradėtų šnypšdama lakstyti po bala. Burę bando išplėšti iš rankų … kaip viskas greitai pasikeitė … kaip viskas pagreitėjo … atrodo jau paklusni barža staiga tapo jaunu eržilu.
Mūsų windsurfer‘is galvoja, kad jis kažką suprato ir kažko išmoko. Naivuolis – jis tapo siaubingai priklausomas… dabar jam reikia vėjo .
Daržas, kilimai, televizorius pamiršti. Savaitgaliais jis sėdi ant kranto ir laukia vėjo. Kartais norai išsipildo, bet pasotinti savo poreikio vėjui nešįmanoma, kaip neįmanoma užpūsti laužo.
Kaip tik „Geriausias draugas“ pasiūlo išbandyti normalia lenta su normalia bure. Žmogus supranta, kad windsurfig‘as ne visada lydimas sunkaus darbo, kaip akmens skaldyklose, kad startšotas gali būti lengvas ir minkštas, o ne inkaro grandine nuo baržos. Ir kad lentą net nebūnant Shvarcnegeriu galima i krantą išnešti vienam, o ne keturiese. Rezultate i vargšų buriavimo įrangos prekeivių rankas pereina kruvinu prakaitu uždirbti euriukai. Tarp kitko pinigai buvo atidėti visai ne niekučiams, o kažkam naudingam … pavyzdžiui buto remontui.

Liga progresuoja. Prasideda nerimastingas laukimas … kai pučia galimybes atsidurti ant lentos nėra …. Toliau tokioje situacijoje žmogus puola i gilią depresiją… paskui vėjuotomis dienomis prasideda atsiprašinėjimai bet kokiu pretekstu iš darbo….dar vėliau visai be pasiaiškinimų ir galų gale pravaikštos …

Banga

Kuo daugiau žmogus plaukioja , tuo didesnis noras… Dabar jo netenkina vejas, jam reiia VĖJO… gimtoji bala … tokia didelė pradžioje , dabar atrodo niekingai. Lengvas brizas anksčiau atrodęs uraganu … iššaukdavęs litrus adrenalino, dabar lieka be jokios reakcijos … žvilgsnis krypsta i Tenerifę, Tarifą, Hurgadą … Bet čia su vėju jį pasitinka ir banga. Pasirodo vanduo ne visada būna toks lygus , kaip gimtojoje baloje.
Žmogus supranta, kad anksčiau jis mylėjosi su lavonu, o dabar gavo gyvą partnerį. Dabar jam reikia judančio jūros kūno, kad galėtų šokinėti, čiuožti … pajusti orgazmą …
Tokia samplaika, kaip vėjas ir bangos mūsų kraštuose labai reta, tai priveda prie chroniško nepatenkinamumo. Darbas tampa našta, bet mesti jo negalima, todėl kad windsurfing‘ui ir kelionėms reikia vis daugiau ir daugiau pinigų. Prasideda isterija dėl to , kad negalima išeiti iš darbo dabar tuoj pat ir ilgam. Sutikite , jei žodį windsurfing‘as pakeisti į žodįheroinas simptomai bus identiški.
Jei iki šio momento žmogus dar neišsiskyrė su šeima tai reiškia tik vieną : jo šeima taip pat užsikabino. Pagalvokit patys, ar normali blaiviai mąstanti žmona kentės kai hidrokostiumo pirkimas planuotas pirkinys, omokestis už komunalinius patarnavimus – nenumatytos išlaidos?
Biznis jei dar toks yra stabiliai smunka žemyn. Kaip gali būti kitaip jei vidury svarbaus pasitarimo windsurfer‘is užtyla ties pusę žodžio pamatęs už lango gatve vėjo nešamą laikraštį ir sumurmėjęs neaiškius atsiprašymus staiga palieka susirinkusiuosius ir mauna link vandens.
Ateina laikas kai žmogus galų gale supranta, kad jis windsurfer‘is ir padaryti su tuo nieko neįmanoma. Supranta jis tai, kaip taisyklė paskutinis iš visų aplinkinių ir jo liga pereina iš užslėptos formos į atvirą. Jis parduoda butą, automobilį ir visą mantą, važiuoja į Tenerifę ar Tarifą. Greitai jo pinigai baigiasi ir jis gyvena tarp tokiu pačių narkomanų kaip ir jis. Įdegęs saulėje ir išmirkęs jūros druskoje jis gyvena tik ant vandens. Kai nepučia jis prasimano keleta eurų prostitucijos pagalba ar vagia supermarketuose… gyvenima gi savo baigia nusisukęs sprandą darydamas eilinį front loop‘a.. jo draugeliai keikdamiesi kad lavonas gadina bangą ištempia jį į krantą ir išsidalinę likusį inventorių tęsia būriavimą po kelių minučių pamiršę jį…
Jūs pasakysite, kad aš sutirštinu spalvas, kad jus tai jau tikrai pasitrauksite, bet kuriuo momentu, parduosite lentą ir sėdėsite prie televizoriaus su dežute pop corn‘o rankoje. Ką gi gal būt, gal pas jus tikrai titaniška valios jėga ir atruofavusios liaukos išskiriančios adrenaliną. Bet faktai tokie – arba normalus gyvenimas , arba windsurfing‘as. Pasirinkimas jūsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *