Lietuvos čempionatas Baja Perimetras 2021

2020 metais, kai BAJA PERIMETRAS dar neturėjo oficialaus čempionato statuso, mums pavyko nemaža taškų persvara iškovoti pirmąją vietą. Tiesa, didelis atotrūkis nuo pirmosios vietos visai neatspindėjo tikrosios kovos, kuri vyko dėl prizinių vietų. Šiais metais Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) oficialiai suteikė čempionato statusą BAJA PERIMETRAS varžybose dalyvaujantiems lengviesiems bagiams (SSV, SxS, Side by Side).

Pirmajame etape prie starto linijos stojo 25 bagiai. Tai sparčiai populiarėjančios transporto priemonės ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, ir jų paklausa šiuo metu viršija pasiūlą. Priežasčių tam yra ne viena, bet vis tik pagrindinė – tai kaina. Lyginant bagio, su kuriuo galėtum lygiavertiškai varžytis net ir Lietuvos čempionate, ir automobilio kainą, bagis laimi ne tūkstančiais, o kartais. Kita, mano manymu, svarbi priežastis – tai galimybė varžytis. Techninėse sporto šakose technika lemia labai daug. Bagių atveju kovą pagyvina tai, kad technika yra labai panaši. Pirmajame etape iš startavusių 25 bagių bent pusė jų atvažiavo kovoti ne dėl dešimtuko ar prizinės vietos, o dėl pirmosios. Ryškių autsaiderių šių metų čempionate nerastume nė su žiburiu. Jei galima buvo pasakyti, kad vienas ar kitas dalyvis greičiausiai nebus ant podium, tai tik dėl technikos skirtumų. Šiuo metu Can Am X3 yra nenuginčijamas lyderis technikos lenktynėse. Važiuojantiems su kitokia technika varžytis su Can Am’ais yra nelengva. Tad sezonas bus intensyvus ir kovingas. Pirmajame etape antroje vietoje likęs Egidijaus Valeišos ir Mindaugo Varžos ekipažas nuo mūsų atsiliko tik 33 sekundes. Atsižvelgiant į tai, kad tai jų pirmosios Rally raid varžybos, manau, mes juos dar ne kartą išvysime pirmose turnyrinės lentelės eilutėse. Jūsų dėmesiui – vieno iš greičio ruožų Specialist Racing Team “onboard” video.

Taip pat noriu paraginti prisijungti prie Specialist Racing komandos tampant remėju Patreon platformoje.

Spauskite: https://www.patreon.com/SpecialistRacing Paremkite mus bet kokia galima suma platformoje ir gaukite tam tikrą naudą ir moralinį pasitenkinimą, taip prisijungę prie komandos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *