IBR – International Breslau rallye

Kelio knyga arba „roadbook” dažna frazė moto sporte kaitinanti kraują daugeliui besidominčių ralio reidų lenktynemis. Žinomiausios jų žinoma Dakaras. Bet Dakaras, kaip olimpiada ar Pasaulio čempionatas, tai yra šio sporto ledkalnio viršūnė. O nuo ko viskas prasideda? Juk pradedantysis bėgikas neturi jokių galimybių iškart patekti į olimpines žaidynes. Taip ir automobilių ar motociklų sporte. Tam, kad gautumėte leidimą startuoti legendiniame Dakaro ralyje nepakanka vien apvalios sumos pinigų. Organizatoriai apsidrausdami nuo turinčių pinigų tačiau nelabai mokančių važiuoti reikalauja kvalifikacijos patvirtinimui finišuoti bent vienose varžybose iš jų pateikto sarašo. Artimiausios ir lengviausiai pasiekiamos Lietuviams yra Merzugos ralis Maroke (http://www.merzougarally.com/). Tačiau startuoti ir šiame mažuoju Dakaru vadinamame ralyje be patirties gali tik labai drąsus arba kvailas. Dėja Lietuvoje eilę metų nebuvo organizuojamos nei vienos varžybos motociklams pagal kelio knygą. Tad pradedantiesiems ralio mėgėjams reikėjo žengti pakankamai dydelį žingsnį pirmyn. Situacija pasikeitė šiais metais, kai eilę metų visureigiams organizuojantis rally raid formato varžybas Gediminas Grigaitis pasiryžo prijungti ir motociklų įskaitą. Varžybos pradžiūgino motociklų sporto entuziastus. Maža to. Po vieno is 4×4 Perimetro etapo tryse nusprendėme žengti dar vieną žingsnį į priekį. Arčiausiai Lietuvos vyksta tarptautinis Breslau ralis (https://rallye-breslau.com). Ten mes ir susiruošėm. Tiesa ne pirmieji. 2014-tais jame startavo Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas, o 2011 Gintautas Igaris, kuris jau du kartus startavo ir Dakaro ralyje.
Kas tas Breslau ralis ?
Pirmasis ralis startavo 1995 m. iš Miuncheno. Prie starto linijos stojo 35 automobiliai, 20 motociklų ir 5 sunkvežimiai. 1999 m. Startas buvo Berlyne, bet del tranporto chaoso Aleksandro aikštėje organizatoriai buvo raginami perkelti ralio startą į kitą vietą. Po dviejų metų į ralio maršrutą įtraukta ir Lenkija. Jubiliejiniame dešimtame ralyje startavo net 106 automobiliai, 65 motociklai ir 38 sunkvežimiai ir dar po dviejų metų ralio startas perkeltas į Drezdeną kur ralio atidaryme dalyvavo ir Jutta Kleinschmidt.
Lenkijoje ralis startuoja nuo 2011 m. Pirmais metais startavo Vroclave ir finišavo Drezdene. Bėgant laikui bekelės sportams urbanizuotoje Vokietijoje vietos lieka vis mažiau ir legendinis Breslau ralis pilnai persikelė į Lenkiją. Kartais dar paminimas pavadinimas „Rallye Dresden-Breslau” tačiau laiko klausimas kada Bulgarų organizuojamas ralis liks tik „International Breslau rallye”


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *