El Chorro – El Caminito del Rey

Karališkasis kelias (isp. El Caminito del Rey ) – įrenginys, kurį sudaro betonas ir laikančioji traukinio bėgių konstrukcija. Takas yra šalia Alora Malagos provincijoje tarp Gaytaneho ir Chorro krioklių. Kelias įrengtas dideliame aukštyje, jo ilgis 3 km , plotis 1 metras . Šiuo metu takas yra labai prastos būklės. Turėklų nelikę beveik visur, daugelyje vietų sugadintas ir pats takas, todėl saugumo sumetimais jis išbrauktas iš oficialių turistams skirtų lankytinų objektų sąrašo.

Karaliaus takas buvo sukurtas XX amžiaus pradžioje ( 1905 metais ), kaip pagalbinis kelias darbuotojams, statantiems Conde del Gvadalorse hidrotechnikos statinius ( užtvankas ). Ispanijos karalius Alfonso XIII, dalyvavęs užtvankos atidarymo ceremonijoje, šiuo keliu praėjo stebėdamas visą hidrotechninį įrenginį. Šio įvykio garbei šis kelias dabar vadinamas „El Caminito del Rey” – Karaliaus takas.

Nepaisant to, kad visuomenei oficialiai Karaliaus takas yra uždarytas, išbandyti jį, naudojant saugos įrangą, plūsta nemažai nebijančių aukščio turistų. 2006 metais Andalūzijos vadovybė parengė projektą tako remontui, kurio sąmata 7 milijonai eurų. Įgyvendinus projektą jis taps prieinamas plačiajai visuomenei, bet neteks savo žavesio ir autentikos.
Man teko džiaugsmas pamatyti jį tokį, koks jis yra po daugiau nei 100 metų be jokio Europinio remonto.
Trumpoji versija:

el chorro 2013 bomzturas.lt short from operatorius.lt Aidas Bubinas on Vimeo.

Ilgoji versija:

el chorro 2013 bomzturas.lt long from operatorius.lt Aidas Bubinas on Vimeo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *