Corolla 50 – Around the top of the world

Mūsų važiavimas realiu laiku:

Lietuviai senute „Toyota Corolla“ bando kuo greičiau pervažiuoti visą Rusiją

Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas – šias pavardes išgirdę žmonės jas neretai susieja su žodžiais kelionė, ištvermė, rizika ar pan. Naujausią jų iššūkį galima pavadinti netgi avantiūristišku, tačiau vyrai užsispyrę tiki, kad naują iššūkį įveiks.

Tas iššūkis skirtas paminėti „Toyota Corolla“ modelio penkiasdešimtmetį. Būtent 1966 m. nuo konvejerio nuriedėjo pirmasis „Corolla“ modelis. Kadangi jis parduodamas visame pasaulyje, panašiai vadinasi ir lietuvių kelionė – „Around the top of the world“. Ji prasidės viename labiausiai į rytus nutolusių Rusijos taškų, Vladivostoke, ir baigsis tik Los Andžele – vakarinėje JAV pakrantėje. Kelionės metu bus pervažiuota visa Rusija, Europa bei JAV.

Kelionė bus suskirstyta į tris dalis. Pirmoji – 10 tūkst. kilometrų nuo Vladivostoko iki Vilniaus.

„Pirmasis kelionės etapas skirtas mūsų bei automobilio ištvermei – 10 tūkst. km iki Vilniaus važiuosime nesustodami. Maršruto pradžiai pasirinkome Vladivostoką, nes nuo jo turbūt su valtimi iki „Corolla“ gimtinės, Japonijos, galėtum nuplaukti“, – sakė V.Milius.

Naudojamas automobilis – už 550 eurų Autoplius.lt portale nupirkta „Toyota Corolla“. 1993-iais metais pagamintas modelis turi 1,6 l darbinio tūrio benzininį variklį, automatinę 4 laipsnių pavarų dėžę ir… nieko daugiau. Vienintelė modifikacija – į automobilio saloną išvesta daugiau 12V jungčių, kurių reikės norint pasijungti visus sekimo įtaisus ir krauti telefonus.

„Prieš kelionę buvo pakeisti filtrai, alyva ir kiti skysčiai bei sumontuotos naujos žieminės „Continental“ padangos. „Toyota“ – patikimi automobiliai ir nors gali nutikti visko, tikimės pasiekti Vilnių stodami tik pildyti degalų“, – pasakojo keliautojas.

Iš Lietuvos abu keliautojai išskrido trečiadienį, o ketvirtadienio vakarą jau nusileido Vladivostoko oro uoste. Šeštadienį 7.00 val. ryto vietos laiku (lapkričio 5 d. 00.00 val. Lietuvoje laiku) jie pradės kelionės su „Toyota“.

15min skaitytojams organizuojamas konkursas: per kiek laiko bus pasiektas pirmojo kelionės etapo tikslas – Vilnius? Trims, atspėjusiems tiksliausiai, atiteks „Continental“ skėčiai ir kepurėlės.

Spėlioti galima 48 val., iki lapkričio 7 d., 00.00 val. Visas kelias nuo Vladivostoko iki Vilniaus – apie 10 tūkst. km

Savo spėjimus rašykite šio straipsnio komentaruose, o tiksliausiai atspėjusį paskelbsime šiame straipsnyje arba susisieksime el. paštu, jeigu jis bus nurodytas.

II kelionės „Around the top of the world“ etape vyrai su nauja „Toyota Corolla“ važiuos nuo Vilniaus iki vakariausio Europos taško, Uolos kyšulio Portugalijoje, ir sieks šį atstumą įveikti per 50 valandų. Kadangi toks iššūkis yra gana paprastas, jie užduotį pasunkino: pakeliui aplankys visų kertamų valstybių (Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Portugalijos) centrus.

Trečias kelionės etapas – JAV kelias „Route 66“. Čia V.Milius ir A.Bubinas sės į amerikietišką „Corolla“ ir sieks įveikti šį kelią. Laikas ar degalų sąnaudos čia nebus ribojamos, keliautojai tik sieks pateikti kuo daugiau nuotraukų ir vaizdo informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *