4×4 kalėdos 2014

Jūs galvojate, kad viską žinote apie Kalėdas ? Manau klystate. O tiesa yra ne visai tokia, kokią mums pasakoja senoliai. Neva Kalėdos arba šventos Kalėdos – tai senas šaknis turinti žiemos saulėgrįžos, saulės sugrįžimo šventė. Dabar Kalėdos tapo coca-colos, džingilbelsų ir nereikalingo šlamšto pirkimo švente. Tik per Kalėdas sužinai, kiek pasaulyje yra nereikalingų daiktų.
Bet kai kurie žmonės nusprendė pakeisti pasaulio supratimą apie Kalėdų šventimą ir grįžti prie senųjų tradicijų.
Istorija nutiko tokia. Kaip pasakoja seni džipistai Lukas ir Matas savo pasakojimuose, kuriuos kaimiečiai pavadino evangelijomis,
Kiečiausias offrouderis gimė Beatliejuje kai Marija su Juozapu offroudino artimuosiuose rytuose. Kadangi greičiausiai visi buvo gerokai pašventę, tai tikslios datos kada jis gimė taip niekas pasakyti ir negali. Bendru susitarimu ji laikoma gruodžio 25 diena.
Per Kalėdas būdavo keliamasi anksti, nudengiamas Kūčių stalas, žiūrima, ar neapsilankė vėlės. Nuo stalo nuimtą šieną dalindavo gyvuliams…

Pirmą Kalėdų dieną žmonės būdavo rimtai nusiteikę, niekur neidavo, nieko nedirbdavo. Tad prieš penkerius metus keli draugai nusprendė niekur neiti, o važiuoti. Buvo susiorganizuota tarpušvenčio išvyka kalėdinėms silkėms sukratyti, kuri šiemet jau tapo daugiau nei trisdešimties žmonių bekelės ir žiemos iššūkiu.
Keli šimtai kilometrų, Kėdainių, Jonavos, Ukmergės, Anykščių ir Utenos rajonais, brastose laužomi pirmieji rimtesni šios žiemos ledai, išplaukę daiktai ir giliose purvo provėžose springstantys visureigiai – tiek nedaug tereikejo, kad iš šiltų namų ištrūkę suaugę vyrai imtų džiūgauti, kaip maži vaikai, Kalėdų rytą drąskydami čežantį dovanų popierių! Ir aš ten buvau, kaip sakant, alų midų gėriau, tad pateikiu keletą abrazdėlių jūsų teismui.

visos nuotraukos skirtos tik dalyvavusiems (nemėgstantiems 4×4 nuoroda neatsidarys): http://mab.to/YaAHIuvU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *