0,0 promilių

Kiek dar reikia užmušti vaikų, ramiai einančių per pėsčiųjų perėjas, kiek dar merginų reikės išprievartauti ir sudeginti bagažinėse, kiek dar reikės sudaužyti autobusų stotelių ir nekaltų žmonių likimų, kol valdžios vyrų sėklidės sukietės labiau nei suskystėjusios jų smegenys. Kiek dar turi užsidegti pakelėse naujų žvakučių, kol degalinės asocijuosis su degalais, o ne su degančiais gėrimais ir alumi. Pakako penkių verkšlenančių moterėlių prie seimo su verksmingais plakatais apie tai, kaip jos neturės kuo maitinti savo vaikų iki tol, kol juos nudauš Petras, prisipliumpęs ugninio vandens, nusipirkto toje pačioje degalinėje. Žinoma, avių bandą su suskystėjusiomis ir ištinusiomis nuo alkoholio smegenimis valdyti lengviau, o ir artėjant rinkimams lengviau pripūsti miglos į užpiltas akis.
alcohol2
Ne vienas verkšleno prieš uždraudžiant rūkyti kavinėse, kaip dabar visi mirs iš bado, bankrutuos pusė Lietuvos, užgrius dangus ir prasidės pasaulio pabaiga. Panašūs skiedalai girdimi ir dabar palietus „skaudžią” degalinių temą. Girdisi desperatiški šūksniai, neva, nieko mes tuo neišspręsim, nes kam reikės nusipirks parduotuvėje, o mes neteksime darbo. Tuomet siūlyčiau degalinėse pardavinėti ir narkotines medžiagas. Juk taip mes sukursime dar daugiau darbo vietų, o nepardavinėdami mes kaip ir neišsprendžiame problemos, nes kam reikia, gali nuvažiuoti laisvai į Amsterdamą ir nusipirkti jų legaliai. Ar ne tiesa ?
Kita populiari tema šiomis dienomis 0,0 promilių. Norėčiau išsakyti savo nuomonę ir šiuo klausimu. Nesu abstinentas, vairuoju ir automobilį, ir motociklą. Pirmiausia, nelabai suprantu išskyrimo, kodėl motociklų vairuotojams turėtų būti 0 promilių, kai tuo tarpu vos daugiau nei pora metų vairuojantis keturratę transporto priemonę jau gali riedėti gatvėmis susipylęs bokalą kitą alaus ? Na, skirtingos nuobaudos už tą patį greičio viršijimą, apskritai, sakyčiau yra pilietinių teisių pažeidimas. Gal taip stipriai nesipiktinčiau, jei toks diferencijavimas būtų paremtas moksliniais skaičiavimais, o ne asmeninių sąskaitų suvedinėjimu ir noru atkeršyti už merginos nuviliojimą visų motociklistų asmenyje. Pasirodo ir taip įmanoma šiame pasaulyje. Bet pratęsiam toliau 0 promilių debatus. Asmeniškai aš esu už tai, kad visiems ir visur mūsų keliuose galiotų absoliutūs nuliai. Bet ar užteks blaivaus proto ir kiaušinių kietumo priimti naudingus sprendimus tautai, o ne sau ? Ir vėl varguoliai subruzdo, o kaip čia dabar taip bus. Išgersiu butelį alaus ir kaip man nuvažiuoti nusipirkti kitą ? Ką aš dabar turėsiu leisti pinigus taksi ? Dar juokingiau skamba vapalionės apie dantų skalavimo skysčius, dantų pastas, giras ir kefyrus. O ką jau kalbėti apie tuos tris milijonus ligonių, vartojančių vaistus, kurių sudėtyje yra alkoholio. Gal tiesiog reikėtų prisiminti KET punktą, kuris skelbia, kad „taip pat neleidžiama vairuoti susirgus ar pavargus, jeigu dėl to gali kilti pavojus eismo saugumui, duoti transporto priemonę vairuoti asmenims, kurie yra paveikti bent vieno iš pirmiau nurodytų veiksnių…”.
Tad ką daryti ? Nesivalyk dantų, jei galvoji, kad po kelių valandų, kai tave sustabdys pareigūnas, tu „pripūsi” nors vieną milijoninę promilės dalį. O jei tave sustabdė tik išėjus iš vonios kambario, manau, geriausia būtų pasinaudoti galimybe, kurią ir dabar kiekvienas turite… jei nuoširdžiai įsitikinęs, kad tos promilės ne nuo vakarykščio butelio baltos, o nuo dantų skalavimo skysčio, galite nuvykti į gydymo įstaigą ir nusistatyti girtumą pagal kraują. Ar vistik teigsite, kad skalaujant dantis dalis skysčio galėjo patekti ir į kraują ?
dipolis_end-29
Žinoma, kaip ir kiekvienas medalis taip ir šis turi dvi puses. Tie piliečiai, kurie pietų metu pakeldavo stiklą brangaus vyno, deja, turės keisti savo pomėgius, bet tai yra per didelė kaina, kuria mes turime sumokėti už saugesnius kelius?
Šioje pamąstymų vietoje turėtu pasigirsti postringavimai apie tai, kad dauguma rezonancinių eismo įvykių padaro ne su 0.4 promilėm, o su 2.4, 3.4 ar dar daugiau. Taip, tas tiesa, bet turbūt nei vienas neteigsite, kad ir su 0.4 reakcijos laikas sutrumpėja ir mes vairuojame saugiau.
O su 2,3 ar 5 promilėm galima ir reikia kovoti tik baudžiamąja atsakomybe. Ir taip mes privalėsime juos maitinti ir išlaikyti už savo pinigus, bet ar tai per didelė kaina, kad mūsų vaikai namus pasiektų saugiai ?Jei jums šis straipsnis buvo naudingas ir norite paremti šį projektą, galite tai padaryti paspaudę žemiau esančią nuorodą:
btn_donateCC_LG

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *